Въпроси към симпатизант на партия Пряка Демокрация и отговорите им

Въпроси към симпатизант на партия ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ и отговорите им Здравейте г-н Клисаров, Това са въпроси, които хората задават и бих искал да препредам вашите отговори. 1.  Как нискообразованите ще имат равен глас с, високообразования? В древна Гърция е имало един куп ограничения за това кой е имал право на глас. Едно от най-великите постижения …

Прочети повече

Интервю за жителите на село Левочево, Смолянско

ИНТЕРВЮ С ПЕТЪР КЛИСАРОВ Въпрос 1: г-н Клисаров, дълги години живяхте в Канада, при това се радвахте на отлична реализация като човек и професионалист. Какво Ви накара да се върнете в Отечеството ни? Отговор: Краткият отговор е, че каквото и да постигнем в чужбина, то няма значение, защото не сме го постигнали в Родината си. …

Прочети повече

„Пряка Демокрация“ социална партия ли е, лява ли е, или дясна.

„Пряка демокрация“ социална партия ли е, лява ли е, или дясна. Когато непрекъснато се питаме защо десните се държат като леви и обратно, трябва да разбираме, че това не е въпрос на политическо предателство или некомпетентност, а следване на духа на времето. Доказателство за наличието на тази конвергенция са периодично възникващите „широки коалиции” в европейските …

Прочети повече

КЪМ КАКВО СЕ СТРЕМИ ПАРТИЯ „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“

ПОЛОЖЕНИЕТО В БЪЛГАРИЯ ДНЕС Възникване на мощни кланови групировки В България вече 30 години има демокрация. Но може би е по-добре да поставим думата „демокрация“ в кавички, защото на практика властта е изключително строго контролирана от мощни кланови групировки, борещи се помежду си за влияние и разпределяне на огромни средства посредством държавния бюджет. Те свалят …

Прочети повече

Промени в българската конституция

(необходими ли са те и ако да, какви точно да бъдат) Призиви за промяна на Конституцията При всяка от редовните политически кризи, разтърсващи в една или друга степен България, задължително се разнася призив за промяна на Конституцията. Така беше през 2013 г. и при протестите срещу първото правителство на Бойко Борисов, и при тези срещу …

Прочети повече

За главния прокурор, неговия избор и контрола върху дейността му

С излизането си под светлината на прожекторите новият главен прокурор започна да окупира все по-големи части от медийното пространство, застрашавайки да засенчи дори нашия пръв партиен и държавен ръководител, по съвместителство обединител на Западните Балкани и евроатлантик от най-висока проба. Ето, само през последните дни – досущ инспектор Дю-дю – въпросният главен прокурор разследва и …

Прочети повече

Радио „София“ „Децентрализирано управление на столицата и политиките за районите на София“ – водещ Златина Йовкова.

Много ми е странно, че терминът „децентрализация“ почти винаги се употребява в много положително отношение. А всъщност той е амбивалентен – важи и в едната, и в другата посока. В едни случаи децентрализацията е положително явление, в други случаи – отрицателно. За да има полза от децентрализацията, всички новообразувани субекти трябва да имат достатъчен капацитет …

Прочети повече

Интервю с Петър Клисаров кандидат за столичен кмет

Биография Въпрос: Здравейте, г-н Клисаров! Мнозина Ви знаят в някаква степен от предишни Ваши изяви, но мнозина не Ви познават. Бихте ли се представили накратко? Отговор: Здравейте. Роден съм в София през 1968 година. Средното си образование преминах първо в 7-мо основно училище до VІІІ кл., а след това в 121 ЕСПУ „Лилия Карастоянова“ (сега …

Прочети повече

Пропагандата и дезинформацията

Всъщност пропагандата и дезинформацията в никакъв случай не са само предизборни явления в медиите. Напротив. Те винаги са присъствали, и то осезаемо, откакто медиите съществуват. Но през последните 30-тина години, откакто бе поет курс към радикален либерализъм и глобализация, медиите престанаха да бъдат средство за осведомяване, а за пропаганда и агитация. Т.е. заразиха се от …

Прочети повече